Obchod

Náhradní plnění

Věděli jste, že nákupem u nás můžete ušetřit?

Naše společnost je přímým zaměstnavatelem osob se zdravotním postižením (OZP). Kolegové se zdravotním handicapem tvoří více než polovinu zaměstnanců naší firmy.

Nákupem zboží u firmy MENZL formou náhradního plnění tak můžete ušetřit za povinný odvod do státního rozpočtu. Výhodně nakoupíte, ušetříte a zároveň podpoříte naše spolupracovníky.

Co je náhradní plnění?

Náhradní plnění je efektivní podpora pro zakládání nových a udržení stávajících kvalitních pracovních příležitostí pro OZP. Jde o účinný nástroj, který slouží k aktivní obchodní spolupráci mezi firmami. Náhradní plnění zároveň přispívá k rozvoji společenské solidarity s ohledem na ohrožené skupiny na pracovním trhu.


Povinnosti ze zákona

Týká se mě náhradní plnění?

Každá firma, společnost či organizace, která zaměstnává více než 25 zaměstnanců, má od 1. 1. 2012 dle § 81 novely Zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb., povinnost zaměstnávat také OZP v minimálním počtu 4% z celkového počtu zaměstnanců.

Pokud firma z nějakého důvodu nechce, nebo nemůže splnit zákonem uloženou povinnost, existují 3 možnosti, jak postupovat:

  • Odvést státu příspěvek ve výši 2,5 násobku průměrné mzdy za každou nezaměstnanou OZP.
  • Využít náhradní plnění.
  • Kombinovat odvod státu s náhradním plněním.

Informace o náhradním plnění Vám rádi poskytneme telefonicky:
INFO LINKA 244 471 260

Výhody náhradního plnění

Pro firmy představuje výše povinných odvodů nezanedbatelné částky. Pokud chcete ušetřit na příspěvku do státního rozpočtu, využijte náhradní plnění. Zvolte nákup produktů u společnosti splňující podmínku nadpolovičního podílu zaměstnanců se zdravotním postižením.

POMOCÍ NÁHRADNÍHO PLNĚNÍ:
1. Snadno vyřešíte Vaší zákonnou povinnost.
2. Podpoříte zdravotně postižené v pracovním uplatnění.
3. Pomůžete zajišťovat pro handicapované lepší pracovní podmínky.


Jak náhradní plnění funguje?

Poskytování

Firmy a osoby samostatně výdělečně činné, které splňují podmínky pro poskytování náhradního plnění, mohou pro potřeby jeho čerpání poskytnout v jednom kalendářním roce své výrobky, služby nebo splnit zakázky jen do maximálního limitu. Tento limit je od roku 2012 roven 36ti násobku průměrné mzdy za každého pracovníka se zdravotním postižením.

Rezervační smlouva na náhradní plnění

Pro bezproblémové zajištění dodávek zboží s náhradním plněním v plné výši, je třeba s poskytovatelem tohoto plnění uzavřít tzv. Rezervační smlouvu. Náhradní plnění lze čerpat i bez uzavřené Rezervační smlouvy. V takovém případě se může stát, že poskytovatel nezaručí plnění v požadovaném objemu z důvodu omezení výše uvedeným ročním limitem.

Čerpání

Společnost odebírá výrobky, služby či zadává zakázky ve výši 7mi násobku průměrné mzdy za každou chybějící OZP, kterou by měla zaměstnávat. Může využít také variantu, kdy nevyčerpá náhradní plnění v plné výši, ale rozdíl povinného podílu doplatí státu finančním příspěvkem.


Jak si zajistit náhradní plnění u naší firmy?

Náhradní plnění se společností MENZL

Naše společnost splňuje zákonné limity pro náhradní plnění. Ve firmě zaměstnáváme více než 50% OZP. Po změnách zákona v roce 2012 jsme s Úřadem práce podepsali nové smlouvy o vymezení chráněných pracovních míst.

1. Uzavřete s námi Rezervační smlouvu co nejdříve!
2. Garantujeme, že Vám poskytneme náhradní plnění ve 100% objemu.


Náhradní plnění Praha

Dopravné zdarma pro náhradní plnění v Praze

Firemním zákazníkům nabízíme dopravu zdarma pro odběr zboží v režimu náhradní plnění v Praze, pokud jejich dílčí objednávka překročí částku 1000 Kč. V Praze je zboží dopravováno naší vlastní autodopravou.
Náhradní plnění ovšem poskytujeme nejen v lokalitě Praha, ale v rámci celé ČR. Zboží tedy můžete odebírat formou náhradního plnění v Praze, přestože Vaše firma sídlí v Brně, Ostravě, Plzni či jinde v České republice.


Máte dotazy k náhradnímu plnění?

Kontakty pro další informace o náhradním plnění

Telefon: 244 471 260
E-mail: menzl@menzl.cz


Dokumenty ke stažení pro náhradní plnění

Náhradní plnění Praha

Dohoda o vymezení chráněných pracovních míst ABA-PV-263/2015 »
Velikost: 1MB

Náhradní plnění Příbram

Dohoda o vymezení chráněných pracovních míst ABA-PV-62/2014 »
Velikost: 1MB

Čestné prohlášení o náhradním plnění

Dohoda o vymezení chráněných pracovních míst PYA-PV-3/2015 »
Velikost: 1MB

Doklad o náhradním plnění za rok 2016

Doklad o náhradním plnění za rok 2016 »
Velikost: 1MB

Rezervační smlouva na dodávky náhradního plnění

Rezervační smlouva na dodávky náhradního plnění v roce 2016 »
Velikost: 13kB

ZoZ upravující náhradní plnění

Zákon č.435/2004 Sb. o zaměstnanosti (ZoZ) upravující náhradní plnění »
Velikost: 500kB


Akční nabídka

Další produkty z akční nabídky »

Kontaktujte nás

Potřebujete poradit s objednávkou? Pište nebo volejte!

menzl@menzl.cz

+420 244 471 260

PO - PÁ 8:00 - 15:00

Newsletter

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK